پیش بینی من از آمار مبتلایان به کرونا در کل ایران (برای  یک هفته آینده) براساس آمار ارائه شده توسط وزارت بهداشت تاکنون:

پنج شنبه ۹۸/۱۲/۸     : آمار مبتلایان بهبود نیافته: ۱۹۰   آمار فوتی ها: ۲۲ نفر 

جمعه: ۹۸/۱۲/۹        : آمار مبتلایان بهبود نیافته: ۲۵۴    آمار کل فوتی ها: بین ۲۴ تا ۲۵ نفر

شنبه ۹۸/۱۲/۱۰       : آمار مبتلایان بهبود نیافته: ۳۲۸     آمار کل فوتی ها:  بین ۲۷ تا ۲۸ نفر

یکشنبه  ۹۸/۱۲/۱۱   : آمار مبتلایان : ۴۱۳             آمار فوتی ها: ۳۱ نفر

دوشنبه ۹۸/۱۲/۱۲   : آمار مبتلایان ۵۰۹            آمار فوتی ها: بین ۳۴ تا ۳۵ نفر

سه شنبه ۱۳/۱۲/۹۸ : آمار مبتلایان: ۶۱۵         آمار فوتی ها: بین ۳۸ تا ۳۹

چهارشنبه ۹۸/۱۲/۱۴    : آمار مبتلایان: ۷۲۹        آمار فوتی ها: بین ۴۳ تا ۴۴ نفر

پنج شنبه  ۹۸/۱۲/۱۵  : آمار مبتلایان ۸۵۱           آمار فوتی ها: بین ۴۸ تا ۴۹

=========================

براساس آمار چند روز اخیر، پارامترهای مدل گفته شده در پست قبلی رو دوباره تخمین زدم و به این اعداد رسیدم.  این تخمین ها برای کل کشور هست!!! اینکه چقدر درست در بیاد رو نمی دونم!!! البته تعداد پارامترهای مدل زیاد هست و در عین حال من نیاز داشتم تا آمار مبتلایان اولیه تشخیص دادن نشده رو بدونم که هیچکس تعداد شون رو نمی دونه و سعی کردم با فیت کردن مدل روی داده های موجود اون رو تخمین بزنم.

پ ن: پیش بینی در زمینه هایی که به انسان ها مربوط میشه، خیلی متفاوت از پیش بینی در سایر زمینه هاست، مثلا اگر یک هواشناس پیش بینی کنه فردا باران میاد، پیش بینی کردن یا نکردن این هواشناس تاثیری در اومدن یا نیومدن باران نداره!!! اما فرض کنید یک پزشک پیش بینی کنه که به خاطر یک بیماری که ناشی از خوردن گوشت مرغ هست سال بعد ۱۰هزار نفر میمیرن، اما خود این  پیش بینی باعث میشه، سال بعد خیلی ها گوشت مرغ نخورن و در نتیجه این پیش بینی پزشک اشتباه از آب در بیاد.

اگر اشتباه نکنم ریاضیدان ایتالیایی کاردانو، روز مرگ خودش رو پیش بینی میکنه و بعد تو روزی که پیش بینی کرده بود، کاملا سالم بوده و اثری از مرگ درش مشاهده نمیشده، و برای اینکه پیش بینیش غلط از آب در نیومده باشه، خودش همون روز خودکشی میکنه!!!

پ ن: به نظر نمیاد این تخمین ها چندان درست از آب در بیان، علتش اینه که من سعی کردم پارامترهای مدل رو  براساس آمارهای وزارت بهداشت و هم چنین تا حدی آمارهای جهانی تخمین بزنم، اما به طرز عجیبی آمارهای وزارت بهداشت ما با آمارهای سایر کشورها نمی خونه و یک مقدار عجیبه. مثلا نسبت آمار فوتی های ما به کل مبتلایان در حال حاضر حدود ۴ برابر سایر کشورهاست (

اینجا رو ببینید). به نظر میرسه توان آزمایشگاهی کشور در حدی نیست که بتونه حجم زیادی از تست ها رو در هر روز جواب بده و بنابراین به جز کسانیکه وضعیتشون خیلی وخیم هست از سایر افراد اصلا تست کرونا گرفته نمیشه. بنابراین تخمین پارامترها براساس آمارهای وزارت بهداشت، عملا غیر ممکن هست!!!

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها